Facebook Videolarına Reklam Geliyor

Ocak 12, 2017 -

Facebook, videoların ortasında reklam vermeye başlayarak ‘ara reklam’ almaya hazırlanıyor. Dünya’nın en popüler ağlarından olan Facebook, video izleyen kullanıcılara ‘ara reklam’ göstererek elde ettiği geliri video sahibi ile de paylaşmayı düşünüyor.

Facebook getirmeyi düşündüğü bu yenilikle video izlenmeye başladıktan en az 20 saniye sonra görülecek ve tek seferde en çok 15 saniye boyunca gösterilecek. 90 saniyeden kısa videolar ise reklam alamayacak.

 

İçerik Üreticileri de Video Reklamlarından Gelir Kazanacak...

Alınan bilgilere göre yeniliğe 2017’nin başlarında geçilecek. İçerik üreticilerinin reklam gelirlerinden alacakları pay, bir numaralı video platformu olan YouTube’da olduğu gibi yüzde 55 olacağı alınan bilgiler arasında.

2016’nın Facebook verilerine göre günde 100 milyon saat video izlenmiştir. Haber kaynağında gösterilecek tüm videoların arasına reklam yerleştirilmesi, şirket adına büyük bir gelir kaynağı olacaktır. 

Sosyal Medya Yönetim Zamanı !

Büyümeye elverişli olan KOBİ’ler için dijital pazarlama hatta sosyal medya, oldukça avantajlı bir stratejidir. Dijital ortam, milyonlarca kullanıcıya 7/24 ulaşabileceğiniz tek yerdir. Sosyal medya yönetimi sizi bir tıkla saniyeler içinde binlerce kişiye ulaştırır.

Sosyal medya yönetimi nin avantajlarından biri de offline reklamcılığa göre yani gazete, dergi gibi basın platformlarına göre çok daha uygun maliyette olmasıdır. Uygun bütçelerle Facebook, Instagram ve Twitter gibi platformlarda reklam vermeniz mümkündür. Böylelikle küçük bir miktarla da potansiyel müşterilerinize hızlı ve kolayca ulaşıyor olacaksınız.

Sosyal medyada videoların önemi yadsınamaz bir gerçektir. sosyal medya yönetiminde videoların üzerinde durulması bu nedenledir. Facebook’un güncel verilerinin de gösterdiği gibi günde 100 milyon saat video izlenmektedir. Bu rakam, durumun ciddiyetini gözler önüne seriyor.

 

Facebook Reklam Yönetimi Yeni Dönem

Facebook ‘ara reklam’ özelliği ile birçok yeniliği de beraberinde getirecek gibi duruyor. Facebook’un getirmeye hazırlandığı ‘ara reklam’ yeniliği ile hem para kazanabilir hem reklamınızı yapabilir hem de potansiyel müşterilerinize hızla ulaşabilirsiniz. İşletmeler ve şirketler için oldukça avantajlı bir durum olacaktır.

Facebook reklam yönetimine gelecek olan ara reklamlar sayesinde işletmenizi kısa reklamlarla en iyi şekilde tanıtabilirsiniz. İşletmenizi tanıtırken de gelir elde etmeyi istemez miydiniz?

 

Sosyal Medya Yönetimi için Vayes

Rekabet ortamında işletmelerinizin önüne geçmek, işletmenizi en iyi şekilde tanıtmak istiyorsanız sosyal medyanın her gün yenilenen ve gelişen avantajlarını en iyi şekilde kullanmalısınız. Profesyonel bir sosyal medya yönetim desteği ile bu yarışta bir adım öne geçebilirsiniz. 

Vayes olarak, profesyonel hizmetimiz ve sosyal medya yönetimimizle size özel stratejiler geliştiriyor, işletmenizi bir adım öne taşıyoruz.

Sosyal medya yönetiminde profesyonel bir destek almak, facebook ara reklamlarıyla gelir elde etmek istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz. http://www.vayes.com.tr/tr/iletisim