Hayatımızı Kolaylaştıran Mobil Uygulamalar

Kasım 01, 2019 -

Mobil uygulama çeşitli yazılımlar tarafından oluşturulmuş bir uygulamadır. Mobil uygulama teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımıza girmiş durumda. Özellikle akıllı telefonların ortaya çıkması mobil uygulamalara ilgi iyice artmış durumda.

Mobil uygulama, akıllı telefon ve tablet bilgisayar gibi mobil cihazlarda çalışabilmektedir. Mobil uygulamaları indirmek için Appstore veya PlayStore uygulamasını kullanabilirsiniz. Yazılım ve donanımların gelişmesiyle birlikte mobil uygulamaların verimliliği ve kalitesi artmıştır.

Mobil Uygulamalar Nasıl Yapılmaktadır?

Mobil uygulama yapabilmek için gerekli yazılım bilgisine ve donanıma ihtiyacınız vardır. Mobil uygulamalar çalışacakları sisteme göre farklı şekilde kodlanmaktadır. Örneğin Android bir platformda çalışan uygulama IOS platformunda çalışmayacaktır.

Mobil Uygulamalar

Her iki platformda çalışan uygulama yapabilmeniz için gerekli yazılım bilgisine sahip olmalısınız. Eğer bu meşakkatli işten sıyrılıp kendi uygulamam olsun diyorsanız... İşte o zaman bizimle çalışabilirsiniz. Çünkü biz Vayes olarak bütün mobil platformlarda çalışan uygulamalar tasarlayabiliriz.

Mobil Uygulamaların Hayatımıza Etkisi Nelerdir?

Günümüzde binlerce mobil uygulamalar bulunmaktadır. Mobil uygulamalar insan hayatını kolaylaştırmakta veya eğlenceli hale getirmektedir.

Mobil uygulamalar hakkında daha fazla bilgi almak mı istiyorsunuz? Yada bu içerik size yetersiz geldiyse bu sayfayı ziyaret ederek daha fazla içeriğe ulaşabilirsiniz.

Örneğin; Uzak bir yolculuğa çıkmak istiyorsunuz fakat bu yolculukta rotanızın nasıl olacağını bilmiyorsunuz. Hayatımız kolaylaştıran mobil uygulamalar işte bu tarz durumlarda devreye giriyor. Telefonunuza indireceğiniz bir mobil navigasyon uygulaması sayesinde rotanızı bulabilirsiniz.

Rotamı biliyorum, peki bu benim başka ne işime yarayabilir mi diyorsunuz ?

Yolculuk boyunca film izleyebilir, oyun oynayabilir, müzik dinleyebilirsiniz. Hatta en yakın kuaför, market, benzinlik ve restoran gibi bir çok yeri bulabilirsiniz. Bunların dışında bir mobil uygulama sayesinde bir yerin gönyesini bile alabilirsiniz.

Günümüzde en popüler olan uygulamalar arasında yer alan adım sayıcılar kişilerin günlük ve aylık olarak yürüyüşlerini hesaplamaktadır.

Örnek Mobil Uygulama Giriş Sayfası

Haber mobil uygulamaları da oldukça kullanışlı ve talep edilen mobil uygulamalar arasındadır. Gündemden uzak kalmamak ve her daim haberdar olabilmek içinde uygulamalar mevcuttur. Üstelik bu uygulamalar güncel olayları anında size bildiriyor. Böylelikle gündemi kaçırmamış oluyorsunuz. Mobil uygulamaların faydası oldukça fazladır ve her kurumsal işletme bir mobil uygulama yaptırmaktadır.

Özellikle e-ticaret şirketlerinin vazgeçilmezi olan uygulamalar sektörün dinamo taşıdır. Şuanda sizde farkındasınızdır televizyon reklamlarının bir çoğunu mobil girişimler oluşturmaktadır. Peki kim kazandırmayan bir şeye reklam yaptırmak ister ki ? Eğer sizde bir mobil uygulama sahibi olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.