Instagram Hikayeleri Geliştirmeye Devam Ediyor! Yeni Trend; Emoji Slider…

Mayıs 21, 2018 -

Yaklaşık 800 milyon günlük kullanıcı sayısı ile Instagram en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri ve sürekli kendini geliştiren yapısı ile kullanıcılarını memnun ederken, yeni aktif kullanıcı sayısını da hızla arttırıyor.

Instagram’ın bu kadar hızlı büyümesi ve en çok kullanılan platform olmasında tartışmasız en büyük etki story (hikaye) formatı. Bu nedenle hikaye formatında da kullanıcıların etkileşimini arttıracak güncelleştirmeler sürekli devam ediyor.

Instagram son yayınladığı güncelleme ile daha önce çok kullanılan anket özelliğini emoji slider ile güçlendirerek kullanıcılara yeni ve oldukça eğlenceli bir etkileşim aracı sundu. Anketlerde sadece iki şık üzerinden yanıt verilebilirken,  emoji slider ile daha kişisel sonuçlar alınabiliyor.

Herhangi bir soru veya kısa bir cümleye bir emoji seçip bar ekleyebildiğimiz bu yöntemde, eğlenceli içerikler üretmek tamamen bizim yaratıcılığımıza kalmış durumda. Sorduğumuz sorulara kullanıcılar emoji sliderı hareket ettirerek belirli oranlarda cevap verebiliyorlar ve verilen cevaplar hikaye sahibine kimin ne oranda cevap verdiğini belirten istatistikler ile sunuluyor.

Markalar için de oldukça yararlı bir özellik olan emoji slider ile şimdiden binlerce yaratıcı içerik oluşturulmuş durumda ve birçok işletme hesabı takipçileri ile etkileşim için bu özelliği kullanmaya başladı.

Siz de emoji slider özelliğini kullanmak istiyorsanız Instagram hesabınızdan hikaye eklerken, çıkartma kütüphanesine emoji slider çıkartmasını hikayelerinize ekleyebilir ve takipçilerinizden, “nasıl, güzel mi, sever misiniz, beğendiniz mi?” gibi sorular ile oldukça eğlenceli etkileşimler alabilirsiniz.  

Emojilere gün geçtikçe daha fazla önem veren Instagram, böylece önümüzdeki süreçte gelecek yenilikler için de ipucu vermiş oluyor. Emojileri daha çok kullanacağımız yeni güncelleştirmeler daha da artacak gibi, merakla bekliyoruz.