Sosyal Medya Hesabı Olmayan KOBİ-ler! Bu Yazımızı Okumadan Geçmeyin!

Kasım 17, 2016 -

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler! Neden Sosyal Medyada Olmalısınız?

Günümüzde sosyal medyada var olmak zorunluluk haline geldiği gibi hayatımızın büyük bir kısmını ele geçirmiş durumda. 2016 istatistiki verilerine göre 79.14 milyonluk nüfusun 46.3 milyonu internete bağlanırken bunun 42 milyonu ise sosyal medyada yer alıyor. Hal böyle olunca küçük ve orta ölçekli işletmeler için sosyal medya, büyük bir önem arz ediyor.

Rekabet Dijitalde

Ülke ekonomisinin önemli parçasını oluşturan ve büyümeye elverişli olan KOBİ’lerin, rekabet stratejilerini sosyal medyayı da baz alarak oluşturmaları gerekir; çünkü artık rekabet sahası dijital ortama taşınmış durumdadır. Dijitalde var olmayan KOBİ’ler, büyümeye daha az yakın olur.

En Hızlı En Kolay Reklam ve Tanıtım Mecrası

Sosyal medya rekabet ortamında işletmenizin reklam ve tanıtımını yapmanıza olanak sağlarken işletmenizin gittikçe büyümesine de yardımcı olur. İnternet kullanıcılarının en fazla vakit geçirdiği Facebook, Twitter, Instagram ve Youtube gibi sosyal medya mecralarında yapacağınız reklam kampanyaları ile potansiyel müşterilerinize ulaşacak ve yeni müşteriler ile kazancınıza kazanç katacaksınız. Sosyal medya reklamları ile daha az maliyet, daha fazla kullanıcı ve daha fazla kazanç!

Aynı zamanda işletmenizin veya ürününüzün tanıtımını yaparak adınızı veya markanızı duyuracaksınız. Bu da kurumsal web sitenize daha fazla kullanıcı çekmenize olanak sağlayacaktır.

Yeni müşteriler kazanmak isterken var olan müşterilerinizi de kaybetmek istemezsiniz değil mi? Sosyal medya kanalları üzerinden müşterilerinizin istek ve ihtiyaçlarına daha kolay ve daha hızlı cevap vermekle beraber sizin için değerli olan müşterilerinizin size daha sadık kalmasını sağlayacak ve müşteri memnuniyetinizi artıracaksınız.

Büyümek için Sosyal Medya

Özellikle büyümek isteyen KOBİ’ler, sosyal medyada daha etkin olmalısınız! Sosyal medya, rakiplerinizi daha yakından tanımanızı sağlar. Rakiplerinizin sosyal medyada neler yaptıklarını inceleyerek onlardan farklı stratejiler geliştirip rakiplerinizden avantajlı konuma geçme fırsatını yakalarsınız. Farklı sosyal medya ağlarında farklı pazarlama stratejileri geliştirerek hedef kitlenize ulaşmalısınız.

Rekabet ortamında rakiplerinizin önüne geçmek istiyorsanız, sosyal medyanın avantajlarını en iyi şekilde kullanmalısınız. Profesyonel bir destek ile bu yarışta bir adım öne geçebilirsiniz. Yarışta bir adım öne geçmek ve başarıya ulaşmak için hesaplarınızı sizin için yönetiyoruz! Sosyal medya yönetiminizi Vayes Web Yazılım olarak profesyonel şekilde yönetip işletmenizin büyümesini sağlayacak size özel sosyal medya stratejileri geliştirelim. Sosyal medya yönetiminde profesyonel destek almak isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz.