TransferGo Türkiye Pazarına Girdi

Ekim 10, 2018 -

Geçtiğimiz Haziran ayında 3,65 milyon dolarlık yatırım alan uluslararası para transferi girişimi TransferGo Türkiye pazarına girdi. 

2012 yılında Litvanya’da kurulan ve genel merkezi İngiltere’de bulunan TransferGo Türkiye’ye yönelik ücretsiz para transferi servisini başlattığını duyurdu. TransferGo ile Türkiye’ye para göndermek isteyen kişilerden transfer hizmeti için ücret veya komisyon alınmayacağı gibi ortalama piyasa kuru üzerinden para gönderme imkanı sağlanacak.

Dünya çapında 700 binden fazla müşterisi bulunan şirket 47 ülkede uluslararası ve ücretsiz para transferi hizmeti sunuyor. TransferGo üzerinden yapılan transfer işlemlerinde para kurları arasındaki dalgalanma problem teşkil etmiyor, alıcı tam olarak yatırılmış olan miktarı alıyor.

Teknolojinin hayatımızın her anına temas ettiği günlerde insanların yurt dışında yaşayan ailesi veya arkadaşlarına para gönderirken masraf ödemeden, basit ve hızlı şekilde bu işlemi yapabilmesi gerektiğini söyleyen TransferGo CEO’su ve Kurucusu Daumantas Dvilinskas, Türkiye’de uluslararası para transferi yapan müşteri pazarında büyük bir potansiyel gördüklerini söyledi.

Dvilinskas yurt dışından Türkiye’ye para gönderme ihtiyacı olan müşterilerin de bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanmak istediklerini ifade etti.

Transfer Go, Türkiye’de kullanıcılara üç teslimat seçeneği sunuyor. Bunlardan ilki ücretsiz transfer seçeneği, bu seçenek ile transfer edeceğiniz paradan komisyon veya hizmet ücreti alınmazken, gönderdiğiniz para üç iş günü içerisinde alıcının hesabına geçiyor.

Standart transfer seçeneğinde ise gönderdiğiniz para alıcının banka hesabına bir sonraki iş gününde geçmekte. Bu işlem için Avrupa bölgesinde bir ülkeye göndermek için 0.99 Euro, İngiltere’ye göndermek için 0.99 Sterlin hizmet bedeli ödemeniz gerekiyor.

En hızlı transfer şekli olan ekspres seçeneği ise paranızın alıcıya 30 dakika içerisinde teslim edilmesini sağlıyor, tabii ki bu süre için işleminizi mesai saatleri sona ermeden yapmalısınız. Ekspres seçeneği için alınan hizmet bedeli ise Euro Bölgesi için 2.99 Euro, İngiltere için 2.99 Sterlin.

Uluslararası para transferini hızlı şekilde yapmanıza olanak veren bu sistem Mali Tutum Otoritesi (FCA) tarafından denetlenen, Birleşik Krallık Gelir ve Gümrük İdaresi (HMRC) tarafından kontrol edilen lisanslı ve yetkili bir ödeme kuruluşu olarak faaliyet gösteriyor.