Web Ajansı

Haziran 09, 2017 -

Web tasarım istanbul

Web tasarım ajansı İstanbul lokasyonu içerisinde yer alan ve web tasarım konularında hizmet veren bir ajans, bu web ajansının diğer firmalara göre bazı pozitif yanları da olduğu gib negatif yanlarıda bulunmaktadır.

Pozitif yanları bir web ajansının aslında konumunun hiçbir önemi olmadığıdır, çünkü internetin olduğu her alanda web ajansı çalışmasını sürdürebilir durumdadır (yeterli internet bağlantı hızı varsayımında).

Bu anahtar kelimenin gücü gün geçtikçe farkedilmektedir, web tasarım ajansı bir web tasarımına ihtiyacınız varsa araştırmaya başlar ve internette gezinirsiniz ilgili anahtar kelimeleri yazarsınız bu anahtar kelimeler;

Web tasarım,

İstanbul Web Ajansı,

Web Tasarım Firması,

Kurumsal Web Tasarım Firması vb. şekilde olabilir.

Şimdi soru şu hangi web tasarım şirketi sizlerin aradığı web tasarımı yapabilecek ve tam istediğiniz gibi bir site ortaya koyacak ?

Bunu nasıl tespit edebilirsiniz ?

Eğer bu işlerde yeniyseniz ve web tasarım yaptırmak istiyorsanız, birçok firmadan birçok bilgi alacaksınız ve aldğınız bu bilgiler aklınızı daha da çok karıştıracak, çünkü bu sizin işiniz değildir, nasıl ki bir yemek yemeğe gittiğinizde ahçının yanına gidip sen bu yemeği nasıl yapıyorsun içine neler katıyorsun, baharatları nereden alıyorsun diye hiç sordunuz mu bir düşünün ?

Eğer böyle bir durum nasıl sizlere ilginç ve mantıksız geliyorsa aslında bu konuda tam olarak böyledir, sizler bir web ajansı ile çalışmayı düşündüğünüzde ahçının önünüze koyacağı yemeğin leziz oluşundan ne kadar eminseniz o kadar emin olabimeniz gerekmektedir.

Şimdi soruyorsunuz nasıl bileceğiz bu yemeğin güzel yada tam benim damak tadıma uygun olacağını ?

Birkaç alternatif var, yemek yemeden önce referans alırsınız, bu referanslar sizleri oraya doğru ulaştıramada yardımcı olacaktır, aynı şekilde nasıl ki referasn alabilirseniz web tasarım ajanslarında da bu durum böyledir, işinden emin olabileceğiniz gerçekten sizi anlayan bir firma bulmanız işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Örneğin arama motoruna "en iyi web tasarım firmaları" Şeklinde yazar ve aramaya başlarsanız karşınıza reklamlar ile satın alınmış Google Adwords görüntüleri gelecek, akabinde sıralamayı takip edeceksiniz ve bu işi arama motouru optimizasyonu ile kendini gösterebilmiş ve sürekli değişimin bulunduğu bir alanda geziyor olacaksınız, teklifler alacaksınız teknik manada birçok şey duyacaksınız, her web ajansı en iyisinin kendileri tarafından yapıldığını sizlere anlatacak ve sunacaklar, evet evet bunların hepsi olacak ve teklifler önünüze gelecek, şimdi doğru kararı verme sırası..

Web Tasarım Ajansınızı Nasıl Seçeceksiniz ?

Yukarıdaki bölümlerde anlatılanlar yaşandıktan sonra teklifler önünüzde ve aralarında uçuk farklar olan bir seçim yapmanız gerekiyor, evet şimdi gerçekten köşeye sıkıştınız.

Herbir web tasarım teklifi üzerinde onlarca madde ve bu maddeler hakkında neredeyse hiçbir fikriniz yok.

Web Tasarım yaptırmak için teklif araştırmasında en çok duyduğunuz size en çok anlatılanların gerçek olduğunu düşünmeye başadınız bile, ilk örneğe şimdi hızla geri dönün ve düşünün yemek yapmayı bilmiyorsunuz ve her lezzetin hoşunuza gideceğini söyleyen ahçılar var karşınızda bu çeşitli dünya yemekleri listesi olsun, bunlar arasında örneğin Çin yemeklerinin çok iyi olduğunu söyleyende var İtalyan Makarnalarının da..

Aynı durumda değilmisiniz sizce, bir web tasarım ajansı seçmek yemek seçmek kadar kolay olsaydı keşke değil mi ? (Gerçi bazı zamanlarda yemek seçmek bile kolay olmuyor, hergün dışardan yemek yemek zorundaysanız ve artık sulu yemek yemek istiyorsanız size uygun olan belki bazıları için çok iştah kabartıcı o kebaplar, sushi ler, pizzalar, makarnalar vs. hiç tercihiniz olmaz oluyor. Bu benzetmeyi ikincil diğer konumuz olan web tasarım fiyatları hangi aralıkta kısmına bırakacağım)

Şimdi düşünün teklifler önünüzde hiç üşenmediniz ve 15 teklif aldınız, bu kadar vaktiniz varsa aslında kendiniz bile youtube videolarından seyrederek kendiniz bile yapabilirdiniz, aklınızdan geçmediğini inkar etmeyin hadi :)

Tamam şimdi Web tasarım ajansları arasında seçime doğru gelelim, elinizdeki tekliflerden en cafcaflısını aldınız ve okuyorsunuz, orta hallisinide aralarında neredeyse bir fark yok gibi yada orta hallisi size daha da mantıklı görünmeye başladı değil mi hemen kararınızı verin yoksa daha aşağıdaki fiyat tekliflerini aldığınız web tasarım teklifleride orada size görünmek ve aklınızı karıştırmakk için sırada bekliyor. Acele edin bir seçin için davranmalısınız artık!

En yüksek rakamlı teklife bakıyorsunuz ve içinizden geçenleri duyar gibiyim haydi ama yapmayın, bu onların hakkı tabiki çünkü bu işin içinde emek var, kendi tecrübeleri var onu istemek onların en doğal hakkı. Sakın sormayın bu aldığım web tasarım ajansının teklifi ile diğer aldğım web ajansının teklifi arasında neden bu denli fark var diye, çünkü bilmediğiniz bir yerde tavuk döner yemeği ne kadar tercih edebilirsiniz gibi bir soru ile karşınızda olacağımı bilmelisiniz.

Aslında güzel oldu örnekler her ne kadar acıktırsada, umarım konuya biraz ışık tutuyor olmuştur, sektörde sizlerin uzaktan bakarak görebileceği detayların sizlere sunuluyor olması sizleri nekadar rahatlatabilir ? Bir web ajansı ile çalımanız için hangi kriterler gereklidir gibi soruları hemen yanıtlamamız aslında burada gerekir.

Bunu için sizlere daha önce yazdığımız bir blog linkini vereceğim

En İyi Web Tasarım Firma Seçimi  vaktiniz varsa bir göz atın!

Kurumsal web tasarım

Kurumsal olmayan web tasarım var mıdır ? yani bir kurum değilseniz web tasarıma ihtiyacınız var mıdır ? neden olmasın aslında biz bunlara kişisel web sitesi adını verebiliriz, şu ünlü domain satıcıları varya onların ücretsiz verdiği siteler kişisel siteler diye anılır. Gerçekten kişiseldir peki ya kurumsal site ?

Bakın doğru sorular sizleri doğru alanlara doğru çekiyor, şimdi kişisel web tasarım ile kurumsal web tasarım arasında nasıl farklar vardır biraz değinelim.

- Kişisel web tasarımda, bir kişinin kendi tarzına göre hiçbir düzen olmadan bir iş çıkarılabilir ancak kurumsal bir web tasarım çalışmasında buna imkan yoktur olamazda çünkü kurumun kendi kimliği vardır ve bu çizgilerin dışına çıkarsanız tamamı ile hataya doğru gidebilirsiniz aman dikkat.

- Kişisel web siteleri tasarımsal ve yazılımsal olarak pek fazla güvenilir olmasa da olabilir mi, kaybedeceğiniz bir ticari durum olmadığını düşünürsek kurumsal bir web tasarımına göre durum başkadır, burada kurumsal web tasarım çalışmasında bir kurumun tüm değerlerini neredeyse omuzlanacak bu web sitesinin son derece güvenilir bir altyapıda olması gereklidir ve herhangi bir ticari yada itibari kayıp oluşturmaması çok önemlidir.   

web sitesi tasarımı fiyatları

Bahsettiğimiz kurumsal özelliklere sahip, tüm detayların sizin istedğiniz gibi olacağı; tüm detaylar derken bu detaylar neler bunu değerlendirdiniz mi ? 

Bir web tasarım ajasından alacağınız web sitesindeki tüm detaylar nelerdir ?

bunu bir sonraki blog yazımız için saklasak iyi olacak çünkü bu konuda web tasarım yaptırmak isteyenler için çok önemli.

web tasarım ajansları

Web tasarım ajansları bölgeleribe ve yaptıkları işlere göre birden çok fazla kategoriye bile ayrılabilirler.

web tasarım örnekleri

Google da ararken bu soruda aklınıza gelir ve web tasarım örnekleri bakarsınız, bu da sizlere belirli bir zaman sonra aşağıdaki soruyu kendi kendinize sormanıza neden olacaktır.

web tasarım nasıl yapılır ? 

Etiketler