Web Siteniz, E-Posta Adreslerinizi SPAM'dan koruyor mu?

Kasım 16, 2015 -

Ortalama bir internet kullanıcısı, web sitenizin İletişim sayfasına geldiği zaman hızlıca telefon numaranızı ya da e-posta adresinizi arar. İletişim formları kullanıcıdan geri bildirim almak için çok faydalı olsa da ziyaretçi kullanıcı alışkanlığı ve güven unsuru olarak e-posta adresinizi görmeyi bekler.

Bu durumun farkında olan internet korsanları, e-posta adreslerinizi basit taramalarla ele geçirerek bu adreslere SPAM gönderme, bu adreslerden SPAM gönderme ve e-posta adreslerini toplu olarak satma gibi, zarar göreceğiniz eylemlerde bulunurlar.

Biz Vayes'te, e-posta adreslerinizin basit ve orta taramalarla ele geçirilmesini önlemek amacıyla bir yazılım (yazılımcı okuyucularımız için netleştirirsek bir script) geliştirdik.

Bu yazılım ile web sitenizi tarayan korsanlar, e-posta adresiniz yerine "xlçkÜegğtafQrgğ" gibi bir metinle karşılaşır. Buna karşın ziyaretçileriniz, "user@domain.com" gibi doğru konumlandırılmış ve tıklandığında varsayılan e-posta istemcisinin otomatik olarak açılacağı gerçek e-posta adresinizi görüntüler. Böylece hem ziyaretçilerinizin beklentilerini karşılayabilir, hem de e-posta adreslerinizi koruyabilirsiniz.

Yazılımla ilgileniyorsanız MIT Lisansı ile paylaştığımız  Github deposunu inceleyebilirsiniz.