Web Tasarımda Ana Sayfa

Mayıs 07, 2016 -

Herkese merhabalar, bu yazımıda sizlere web tasarımda ana sayfanın önemini açıklamaya çalışacağız.

Anasayfa bir web sitesinin herşeyidir. Sektörümüzde bu zamana kadar gözlemlediğimiz Google Analytics istatistikleri gösteriyor ki, web sitelerindeki kullanıcının site içerisinde bekleme veya alt sayfalarda gezinme oranı ile ana sayfanın kalitesi arasında çok tutarlı ve doğru orantılı bir ilişki var.

Ana Sayfa Tasarımı Nasıl Olmalı ?

Anasayfanın nasıl olacağı konusuna değinmemiz gerekirse, herşeyden önce sizi müşterilerinize yalın ve edebi olduğu kadar ticari çerçevede de anlatabilmeli. Web tasarımda ana sayfanız, yaptığınız işi tek bir sayfada müşterinize özetleyebilmeli. Bu özetin içerisinde karşı tarafta kuşku uyandırabilecek hiçbir derinlik olmamalı. Olması durumunda verdiğiniz hizmetin kalitesinde bakılmaksızın sayfanız kapatılır (browser penceresinde).

Ana Sayfa Tasarımı

Web tasarımda güçlü ve iyi kurgulanmış bir ana sayfa, müşterilerinize karşı şov, rakiplerinize karşı ise gövge gösterisi yapmanıza imkan tanır. Websitenizi açan kişinin karşılaşacağı alanın anasayfa olduğunu bildiğinize göre web tasarım alanının bel kemiği olarak nitelendirilebilecek bir alan olduğu sonucuna ulaşmak doğru bir yaklaşım olacaktır.

Web tasarımda ana sayfanızı, web sitesi’nin kimliği olarak da nitelendirebiliriz. Bizler Vayes ailesi olarak şu ana kadar hazırladığımız her kimliğe başlarken aynı heyecanı duyup aynı özveriyi gösterdik. Her kimlik ayrı bir titizlik ile işlendi ve her kimliğin hitap ettiği kullanıcı kitlesi baz alınarak yapısına özel tasarım ve stratejiler tasarlandı. Evet, yaptığımız işi seviyoruz...

Etiketler