YouTube ve Twitter Neden Yavaşladı ?

Aralık 23, 2016 -

23 Aralık Perşembe 23:00 sıralarında sosyal medyada yavaşlama meydana geldi. Bu yavaşlamanın ardından Facebook, Twitter ve YouTube’a erişimde sorun yaşandı. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise Facebook ve Twitter kullanılamaz hale geldi. 

Milyonlarca insanın her gün hatta her saat erişim sağladığı sosyal medya mecralarından Facebook, Twitter ve YouTube’a dün gece erişim sorunu yaşandı. Facebook’ta bildirimlerine bakmak isteyen, mesajlarına cevap vermek isteyen kullanıcılar sayfayı açmakta güçlük çekerken; bazı kullanıcılar tarafında sayfalar hiç görüntülenememiştir. Ardından Twitter ve YouTube’da da bir yavaşlık görülmeye başlamıştır.

Sabah saatleri itibariyle Facebook’a erişim sorunu düzelmişken; Twitter ve YouTube’da ki yavaşlama sorunu hâlâ devam etmektedir. Kullanıcılar YouTube’da videoların yüklenme hızından oldukça şikâyet etmektedirler.

Sorun ne zaman düzelecek?

Twitter ve YouTube’a erişim yasağı söz konusu olmadığı halde kullanıcılar erişim sağlamakta sıkıntı çekmektedir. Konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmezken kullanıcı tarafında YouTube ve Twitter’ın neden yavaşladığı ve sorunun ne zaman düzeleceği merak edilmektedir.

Yavaşlama sorunu özellikle büyük şehirlerde yaşanırken alt yapı kaynaklı bir arızanın olabileceği gündemde konuşulmaktadır.

Etiketler