Influencer Marketing

Doğal Etkileşimin Anahtarı, Markanız Kitleler Tarafından Hızla Yayılsın İstemez misiniz ?

“Influencer Marketing” Nedir ?

Bilinen ve çok kullanılan sosyal ağlar üzerinde belirli bir kitleyi etkileme gücüne sahip kişilerin (fenomenlerin), sahip oldukları sosyal medya kanalları ile, herhangi bir ürün veya hizmetin ilgili hedef tüketici grubunu etkileme ve satın almaya yönlendirmeye yönelik olarak düzenledikleri tanıtım ve pazarlama aktivitelerinin tümüne influencer marketing denmektedir.

Bu yenilikçi pazarlama modeli Fenomenler ile yapılan pazarlama olarak da anılmaktadır Influencer Marketing kullanmada genel olarak ünlü veya tanınmış kişiler, markaların ürünlerini ve tanıtımlarını veya markanın iletmek istediği mesajları kendi dijital mecraları üzerinden, doğrudan ya da dolaylı şekilde takipçilerine sunmaktadır.

Diğer taraftan Influencer Marketing ürün veya hizmetin direkt olarak pazarlanması olarak düşünülmemelidir. Aynı zamanda verilmek istenen mesajın, takipçiler ile marka arasında doğal bir tetikleme ve etkileşim oluşturması ve bununlada marka ile kullanıcıların etkileşime geçirmesidir. Influencer Marketing çalışmalarında üretilen mesaj içerikleri eğlenceli ve çok yaratıcı olması mesajın etkileşim oranını, yayılımını ve erişim sonuçlarını doğrudan tetiklemektedir.

Yeni dönemin yeni tarzına şimdi ayak uydurma vakti;Influencer Marketing ile, hızla marka bilinirliğinizi artırın ve erişim düzeyinizi katlayarak büyütebilirsiniz.

Anahtar Süreçler

  • Hedefe Kitlenen Yaklaşım

  • Kullanıcı Etkileşimleri

  • Ürün / Hizmet Konumlandırma

  • Web Stratejisi Geliştirme

Vayes Blog'a yeni içerik eklendiğinde ilk siz haberdar olun!

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Instagram'da en verimli etkileşim alacağınız saatler sabah 07:00 - 09:00 arası ve akşam 19:00 ile 24:00 arasıdır. İnsanlar ilk uyandığında Instagram'a bakar. İşten gelip dinlendikten sonra da aktif olarak sosyal medyayı kullanır.