İnnovasyon & Ar-Ge

Biz Vayes olarak en eğlenceli çalışmalarımızı inovasyon ve Ar-ge çalışmalarımız ile gerçekleştiriyoruz. Gerek İstanbul gerekse Samsun On Dokuz Mayıs Üniv. Teknpark yerleşkesinde bulunan inkübasyon merkezimizde yeni kolaylıklar ve varolan teknoloji seviyesinde yeni soluklar üretmek için tüm gücümüz ile çalışıyoruz.

Özellikle sağlık sektöründe mobil cihazların varolan kapasitelerini kullanarak yada chipli sistemler ile kapasitelerini genişleterek birincil kaynaktan hızlı ve kullanımı kolay bir şekilde veri toplama bu verilerin, kablolu veya kablosuz olarak medikal cihaz ve sistemlere aktarımı konusunda yapmış olduğumuz çalışmalar tüm hızı ile sürmektedir.

Günümüzün dijitalleşen dünyasını artık kaçınılmaz bir gerekliliği haline gelen Büyük Veri (Big Data) yönetimi ve idamesi alanında sürdürdüğümüz Ar-Ge çalışmaları ile gerek depolama gerekse sorgulama alanında daha iyi performanslar elde edilmesi amacı ile yürüttüğümüz faaliyetleri bir adım ileriye taşıyarak parabolizasyon ve var olan verilerin analizi ile ileriye dönük gelişim modellemeleri oluşturan antropolizasyon yöntemlerini kullanarak karar destek sistemleri oluşturulması amacı ile Teknopark bünyesinde çalışmalarımız devam etmektedir.

İş ve çözüm ortaklarımızın olduğu kadar sağlık sektöründe var olan networkümüzün de yönlendirme ve destekleri ile medikal alanlarda dijitalleşme ve dijital çözümler üretmek için doğru ve sürekli adımlar atmanın, ve en güzeli bunları yaparken eğlenebiliyor olmanın mutluluğu ile çalışmaktayız.

Ar-Ge çalışmalarımızdan bazı örnekler vermek gerekirse;

İlk etapta Dermatoloji kliniklerine yönetlik olarak düzenlediğimiz "Bulut Klinik Yönetimi Sistemi" ;

Gerek kullanım kolaylığı gerek mobil cihaz uyumluluğu ve gerekse mobil cihazlardan elde edilen görsel girdilerin preliminal analizinin yapılarak doktor ve uzmanların asiste edilmesi gibi yenilikler ile sürdürdüğümüz ve doğrudan sektörün içinden Profesör ve Doçent seviyesinde yetkin hocalarımızdan aldığımız yönlendirmeleri ile sürdürdüğümüz bir inovasyon ve faydalı model çalışmasıdır.

Bununla birlikte hastalık takibi adlı gene Ar-Ge sahfası devam eden mobil uygulamamız ile e-nabız sisteminin sakladığı verilerin biraz daha fazlasını saklayabilecek, özellikle tanı aşamasında birbirinden farklı sağlık kurumları arasında daha hızlı ve daha etkin bir sistem üzerinde geliştirme çalışmalarımız sürüyor.

Vayes Blog'a yeni içerik eklendiğinde ilk siz haberdar olun!

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Whois; Domainin kayıt ve bitiş tarihi gibi bilgiler başta olmak üzere sahibinin iletişim bilgilerini içeren, domainlerin kimlikleridir.