B2B (Business to Business) Yazılımı

Mart 11, 2020 -

B2B Panel Girişi

B2B - Genel Özellikler

Üretici ile bayiyi birleştiren tam bir B2B e ticaret yazılımı sunuyoruz. Siz de hemen bir ProTicaret B2B alt yapısı kullanarak bayilerinizin siparişler,sevkiyat,ödeme adımlarını takip edebilirsiniz.Bayinizin kullanımına sunar , Sınırsız fiyat listeleri oluşturur , istediğiniz ürün veya ürün gruplarını ,bayi gruplarına göre göster / gizle yapabilir birden fazla iskonto belirleyebilirsiniz.

Proticaret ile güçlü ve güvenilir B2B E Ticaret Yazılımına sahip olun. SEO uyumu ile arama motorlarında öne çıkın. Dilerseniz Kendi ürünlerinizi ProTicaret alt yapısı kullanan Bayilerinize otomatik gönderebilirsiniz. Tam otomasyonun keyfini yaşayın. Üyelik, sipariş, stok takibi, cari yönetimi, istatistiki raporları, kargolamada tam entegrasyon ile kesintisiz bir e-ticaret deneyimi yaşayın.

 • Bayiye Özel Login ekranı
 • Bayi Yetki Tanımı
 • Bayi Personel Tanımlama
 • Kullanıcılara özel Yetkilendirme
 • Siparişsiz Ödeme
 • Siparişlerde Risk Kontrolü
 • Bayiye Özel Yönetm Paneli
 • Bayiye Özel Dashbord Ekranı
 • Sipariş Sevkiyat Takip
 • Bayi Hesap Extresi

B2B Giriş Login

Bayi Giriş (Login) Ekranı

Bayilerinize bayi kodu – Kullanıcı adı ve şifre vererek özel login ekranından giriş yaptırabilir,üyelik başvurularını bu alandan alabilirsiniz.Alınmış bayilik talepleri site yöneticisi tarafından onaylanarak üyelik aktif edilebilir.Üyeliği aktif olan bayilerin borç-alacak ve risk bilgileri tanımlanabilir.

Yine bayilerinize bu alandan kampanya ve duyurularda bulunabilir alışveriş avantajlarınızdan faydalanmalarını sağlayabilirsiniz.

B2B Dashboard

Dashboard Ekranı

B2B Bayilerinizi sisteme giriş yaptıklarında yapmış oldukları sipariş,ödeme,teklif, servis vs alanlarının olduğu özet rapor ( dashbord ) ekranı karşılar.Kullanışlı ve scroola ihtiyaç duymadan tüm özet hareketlere ulaşabilir.

Bayileriniz fatura-irsaliye-sipariş bakiyeleri ile risklerini anlık görebilir.Bu alanlar ERP yazılımınızdan beslenir. Günlük ,Haftalık,Aylık,Yıllık periyodlarda sipariş , iade sipariş ,Online ödeme , teklif ve servis hareketleri ile mail ve ticket hareketlerini anlık izleyebilirsiniz.

B2B Sipariş

Sipariş Listesi

Bayi firmalarınız , Gelişmiş filtreleme özelliği ile vermiş olduğu tüm siparişleri listeleyebilir.Listenen sipariş bilgilerine (Sipariş Tarihi , sipariş no ; Sipariş vade/gün bilgisi , Sipariş durumu , Sipariş veren satış elemanı , adres bilgisi , ödeme bilgisi vs ) ulaşabilir.Detay hareketlerine girebilir.Yetki verilen sipariş durumlarında siparişi edit edebilir (Örnek "Beklemede" olan siparişine yeni ürün ekleyebilir.Ürün silebilir miktarını değiştirilebilir.Siparişi yazdırabilir.)

Aynı zamanda istediği filtreleme seçeneği ile oluşturduğu listeyi xml ve xls olarak kaydedebilir.

B2B TOPLU Sipariş

Toplu ve Hızlı Sipariş

Bayiler sipariş işlemlerinin hızlı ve toplu olmasını ister , zaman kaybetmek istemezler.Tasarım arayüzlerinden tek tek ürünü sepete atmak ve sipariş tamamlama aşaması genel olarak zaman alan ve B2C sitelerin uyguladığı bir sipariş alma yöntemidir.

Bunun yerine Bayi firma toplu sipariş alanından dilerse xls dosyasından yüzlerce ürün siparişini ve miktarını dosya aktarımı yolu ile çok kısa bir zamanda verebilir; dilerse barkod ve kod okutma yöntemi ile gelen ürünü sepete ekleyerek yapabilir.

Alışveriş listeleri oluşturabilir.Bu listeleri topluca tek seferde sepete atabilir.

Bayi Bilgileri - Online Ödeme

B2B Sistemlerde olmazsa olmaz bilgilerin yer aldığı alandır.Her bayiye farklı fiyat ve iskonto tanımı yapabilir.Stok kart iskonto yetkisi verebilir ,her bayiye 5 adet özel kod ve ip tanımı yapabilirsiniz.Her Bayiye Sınırsız fatura ve sevk adresi girebilir,sepetine ve siparişlerine anında ulaşabilirsiniz.

Bayi bakiye ve risk takibi yapabilir,sipariş aşamasında otomatik risk aşım uyarısı / engelle / onay izni verebilirsiniz.

Bayileriniz sipariş vermeden de ödeme yapmak istediklerinde bu ödemlerini kolay ve hızlı bir şekilde yapabilsin .Yaptığı tüm ödemelerin listesine anında ulaşsın

Bayi Yetki Tanımları

Bayiler kendi personellerini sisteme tanımlayabilirler.Tanımladıkları kullanıcılara sipariş yetkisi , ödeme yetkisi , Fatura adresi-Sevkiyat adresi değiştirme , hesap extresi görme yetkisi verebilir.

Bu şekilde verilmiş tüm siparişlerin hangi satış elemanı tarafından verildiği kayıt altına alınmış olur.Bayi kendi ekranından kendisine ait siparişleri görürken site admin tüm bayilerin vermiş olduğu siparişleri personel bazlı takip edebilir.

Online Teklif Yönetimi

Bayileriniz sipariş işlemleri yanında seçmiş oldukları ürünler için teklif alabilsinler.Bu durumda beklemede olan teklifler içerisinde onay bekleyen , onaylanmış , onaylanmamış , iptal , siparişe dönüştürülmüş tekliflere kadar tüm aşamaları görebilecekleri teklif listesine ulaşabilirler.

Bayileriniz talepte bulunduğu ürün tekliflerinin tüm süreçlerine tarihçe kısmında ulaşabilir , değişkliklerin tamamını görebilirler.

Servis - Takip Yönetimi

Bayileriniz satınalma sonrasında servis talebinde bulunabilirler.Bu durumda beklemede olan servislerden,onay bekleyen,onaylanmış,onaylanmamış ,siparişe dönüştürlmüş servislere kadar tüm aşamaları görebilecekleri servis listelerine ulaşarak gerekli kontrollerini sağlayabilirler.

Bayileriniz 7/24 istedikleri bir zaman diliminde kendi panelinden hesap extresine ulaşır ve güncel cari finans durumunu raporlar.

Fiyat Listesi Yönetimi

Tüm B2B sitemlerinde tek iskonto kullanabilirken ProTicaret B2B portalı ile her müşteri grubu ve ürün grubuna özel 5 sıralı iskonto tanımlayabilir ve farklı valor (vade) belirleyebilirsiniz.Ayrıca tüm bu işlemlerin istediğniz tarih aralıklarında listeler oluşturmak suretiyle sistemin takip etmesini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca belirli ürünleri belirli gruptaki bayilere gösterebilir veya belirli kategorileri göstermeyebilir , Her bayi ile farklı ödeme sistemlerinde anlaşma yapmak isteyebilirsiniz.Fiyat listesi modülü tam da bu aşamada devreye girer.

Plasiyer Takip Sistemi

Firma içindeki plasiyerlerinizi (satış elemanlarınızı) tanımlayabilir ; Bayi ve müşteri ataması yapabilirsiniz.Satış elemanlarınıza sipariş durum ve iskonto yetkileri vererek sipariş almalarını sağlabilirsiniz.Her plasiyer kendi müşterisi adına sipariş alabilir,bunları listeleyebilir. Müşterisinin borç alacak-risk ve hesap extrelerine ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler
 • Web Yazılım
 • Web Tasarım
 • Dijital Pazarlama

Serdar GÜRSOY

Sektördeki 10+ yıllık tecrübesi ile yenilikçi ve akışı değiştiren fikirlerle ticareti arttırıcı bazda pazarlama çözümleri üreten Dijital Stratejist.

Vayes Blog'a yeni içerik eklendiğinde ilk siz haberdar olun!

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Instagram'da en verimli etkileşim alacağınız saatler sabah 07:00 - 09:00 arası ve akşam 19:00 ile 24:00 arasıdır. İnsanlar ilk uyandığında Instagram'a bakar. İşten gelip dinlendikten sonra da aktif olarak sosyal medyayı kullanır.