Seo Uyumlu Web Tasarım

Eylül 22, 2019 -

SEO uyumlu olan web siteleri, arama motorlarının algoritmalarına uygun bir şekilde optimize edilmektedir.Eğer gerçekten bir amaç uğruna web tasarım hizmeti almak istiyorsanız o zaman kesinlikle SEO uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmekte

SEO Uyumlu bir web sitesinin diğer web sitelerine göre farkları nelerdir ?

Buradaki en önemli farkları alt yapı yaratmaktadır. Tasarım açısından çok güzel görünen bir web sitesi aslında arama motorları ile uyumsuz bir şekilde çalışabilmektedir. Bunun tespitini görsel olarak değilde özel analiz araçları ile yapabilmekteyiz. Bunlar en önemli 3 maddeye kısaca göz atabiliriz.

1.Hız Faktörü

Optimizasyonu iyi yapılmış web siteleri hem kullanıcı hemde arama motoru dostu olarak tanımlanmaktadır. Eğer bir web sitesi hızlı bir şekilde açılıyorsa kullanıcılarını ve arama motoru botlarını bekletmiyor ise bu web sitesi SEO uyumlu demektir.

 

Yukarıda bulunan görselden de anlayabileceğiniz gibi sol tarafta bulunan Vayes Vstart alt yapılı sistemin hız skorları maksimum değerleri göstermektedir. Sağ tarafta bulunan web sitesi ise SEO uyumsuz düşük kaliteli bir sitedir.

Eğer sizde sitenizin hız testini yapmak istiyorsanız aşağıdaki linklerden sitenizi test edebilirsiniz.

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

https://www.thinkwithgoogle.com/intl/tr-tr/feature/testmysite/2. Özgün URL ve Meta Tagları

Web sitenizin arama motoru ve kullanıcıları tarafından ilk görülecek yer sırasıyla Title, Url, Description'dır. Eğer sitenizin alt yapısı müsaitse bunları kişiselleştirebilirsiniz. Eğer böyle bir özellik yok ise siteniz google botları tarafından otomatik çekilen anlamsız kelimeler ile tanıtılacaktır.

Eğer Google'da Adım Adım Yükselmek istiyorsanız ve Meta tag'ları ile bütün bilgilere ulaşmak istiyorsanız. Bu içeriğimiz tamda size göre olacaktır. https://www.vayes.com.tr/tr/blog/google-da-adim-adim-yukselmek.

 

3.Kullanıcı Dostu Tasarım

Sitenize gelen ziyaretçilere iyi bir deneyim yaşatmak tabi ki istersiniz. Eğer gelen ziyaretçiler sitenizi kullanışlı bulmayıp hemen çıkarsa ne olur?

 

Bu tarz durumlarda Google algoritmaları sitenizin kötü dizayn edildiğini anlayacak ve yükselmiş olduğunuz anahtar kelimelerde sizi düşürecektir. Buradaki en önemli faktör ise Google, kendi kullanıcılarına eşsiz ve özgün bir deneyim yaşatmak istemesidir. Bu şekilde tasarlanan siteler Google tarafından iyi karşılanmaz ve cezalandırılır.

Vayes Web Tasarımın yıllar yılı süren tecrübesinden faydalanmak ve profesyonel kullanıcı dostu SEO uyumlu bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Etiketler
  • SEO

Serdar GÜRSOY

Sektördeki 10+ yıllık tecrübesi ile yenilikçi ve akışı değiştiren fikirlerle ticareti arttırıcı bazda pazarlama çözümleri üreten Dijital Stratejist.

Vayes Blog'a yeni içerik eklendiğinde ilk siz haberdar olun!

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Özellikle gece sık olarak bilgisayar veya telefon kullanımı yapıyorsanız gece ışığını (Night Light) açmanız gözlerinize fayda sağlayacak ve yorulmanızı önleyecektir.)