Sosyal Medya Yönetimi'nde nelere dikkat edilmelidir?

Kasım 01, 2019 -

Firmalar sosyal medya kullanımlarını eğlenceli ve basit olarak değerlendirmektedirler. Sosyal medya yönetimi kendi içerisinde hızla değişen ve titizlikle yönetilmesi gereken bir alandır. Bu yüzden firmalar profesyonel sosyal medya yönetimi yapabilmek için alanında uzman kişilerle çalışmalıdırlar.

All We Need Is...

Peki Sosyal Medya Yönetimi için Dikkat Edilmesi Gereken Konular Nelerdir ?

Firmaların sosyal medya da sergilemiş oldukları davranışlar marka kimliğini olumsuz olarak etki etmektedir. Bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda, sosyal medyanın gücünün markalar üzerindeki etkisi bir hayli fazladır.

Sosyal medya yönetiminde, başarılı olabilmek için; markaların yıllık planlar yapmaları gerekmektedir. Yıllık planların önemli olduğu kadar yola çıkılan profesyonel ekip de dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli parçadır.

Sosyal Medya Emojileri

Sosyal medya yönetimi için destek alınan kişi ya da ekiplerin güvenilir ve işinde uzman olması gereklidir. Başarılı bir sosyal medya yönetimi için stratejilerinizi planlı bir şekilde uygulamalısınız.

Dikkat etmeniz gereken ise firmanızın sosyal medya hesaplarını nasıl yöneteceğinizi bilmenizdir.

Örneğin; Siz Google reklamlarına marka bilinirliğini arttırmanın en güvenilir yol olarak düşünebilirsiniz.

Ancak destek aldığınız ekip, Google reklam fiyatları konusunda sizi yanıltmamalıdır.

Sosyal medya yönetimi pazarlamadan farklı gibi görünse de aslında aynıdır. Sosyal medya yönetimi için olaylara 360 derece bütünsel yaklaşmalısınız.

İlk olarak web sitenizin tasarımı firmanızı yansıtmalıdır. Sitenize gelen ziyaretçiler sektör hakkında bilgilenmelidir. Sitenizde kötü algı yaratacak unsurlar bulunmamalı ve özgün bir tasarım olması gerekmektedir.

Sosyal medya süreçlerinin başarılı olabilmesi için plana sadık kalınması gerekmektedir. Böylece firma hedef kitle ile hızlı bir şekilde iletişime geçmenin önünü açarak marka değerine de katkı sağlayacaktır.

Etiketler
  • Sosyal Medya Yönetimi

Serdar GÜRSOY

Sektördeki 10+ yıllık tecrübesi ile yenilikçi ve akışı değiştiren fikirlerle ticareti arttırıcı bazda pazarlama çözümleri üreten Dijital Stratejist.

Vayes Blog'a yeni içerik eklendiğinde ilk siz haberdar olun!

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Instagram'da en verimli etkileşim alacağınız saatler sabah 07:00 - 09:00 arası ve akşam 19:00 ile 24:00 arasıdır. İnsanlar ilk uyandığında Instagram'a bakar. İşten gelip dinlendikten sonra da aktif olarak sosyal medyayı kullanır.