VPN Değiştirme Programları - Güncel

Nisan 08, 2020 -

VPN Değiştirme Programları ile Yasaklı - Engelli Sitelere takılmayın!

VPN Nedir ?

VPN kısaltması direkt Türkçeye çevrilir ise "Virtual Private Network" Sanallaştırılımış Özel Ağ olarak dile getirilebilir, Peki VPN aslında nereden çıkmış ve nasıl kullanılmış ve günümüze kullanım şekli ne olmuştur derseniz, bu konuda da şu şekilde bilgi verebiliriz.

VPN diğer ağ geçitlerini kullanmadan size öze bir ağ geçidi oluşturan ve örnekle bir işletmeyseniz ve birden fazla şubeniz var ise bunları sanki aynı lokal ağ ın içindeymiş gibi gösteren ve çalıştıran bir protokoldür.

Günümüzde birçok şubesi olan işletme bu VPN sistemini kullanmaktadır.

Şimdi gel gelelim biz nasıl ve ne için VPN kullanıyoruz ? Bireysel kullanıcılar lokal DNS etkisi altında bulundukları için mevcut lokal ip sine verilen DNS üzerinden yayınlanan etki alanlarına kısaca ulaşabilmektedir, yani Türkçesi size internet servis sağlayıcınız ne veriyor ise bu DNS ile onu alabilirsiniz.

DNS etki alanı değiştirme ile servis sağlayıcınızın tercih ettiği standart DNS leri kullanmaz farklı DNS ler kullanabilirseniz etki alanından farklı bir alana geçmiş ve istediğiniz sitelere giriş yapabilirsiniz.

DNS değiştirdim ama genede yasaklı sitelere giremiyorum diyenlerdenseniz;

Şunu bilmesilisiniz ki hepimiz aynı evin içinde birbirine bağlı makineleri kullanarak internete giriyoruz, büyük modemin sahibi istediği gibi bizi engelleme koşuluna sahip olabiliyor.

Bu sebeple bu engele takılmamak içn VPN programları iyi bir çözüm olabiliyor çünkü bu evin içinde görünsenizde aslında yurtdışındaki farklı bir makinadan internete giriş yapıyor oluyorsunuz.

En İyi VPN Programları Şimdi Karşınızda

ExpressVPN

Express VPN

Genellikle bir aydan kısa süreliğine kullanım düşünüyorsanız VPN kullanımını test etmek isterseniz kullanmanızı tavsiye edebileceğimiz bir VPN uygulamasdır.

Web Sitesi : https://www.expressvpn.com/

Hotspot Shield

Hotspot Shield

Daha öncede bir yazımızda yer verdidğimiz bu uygulama kararlı br yapıya sahip, gayet iyi hızda ve deneyimli bir VPN programıdır.

Web Sitesi : https://www.hotspotshield.com/tr/

TunnelBear

Tunnel Bear

Aşırı bir dataya ihtiyacınız bulunmuyor ve sizin için önemli olan koruma ise tercih edilebilir bir VPN Programıdır.

Web Sitesi : https://www.tunnelbear.com/

Windscribe

Windscribe

Bu VPN Programı ile Örneğin Yayınları takip etmek istiyorsunuz ve yayınlar için yüklenme süreleri sizin için sorun değil o halde bu VPN programı test edilebilir.

Web Sitesi: https://tur.windscribe.com/

hide.me

Hideme VPN

VPN programını torrent kullanmak üzere düşünmüyorsanız bu uygulamayı test edebilirsiniz.

Web Sitesi: https://hide.me/tr/

Proton

Proton VPN

Veri kısıtınız olmadan hareket etmenizi sağlayacan bir VPN programıdır bu uygulama ile de torrent kullanamazsınız.

Web Sitesi : https://protonvpn.com/

Opera

Opera VPN

Eğer web browser üzerinden ben VPN programı kullanmayı tercih ederim derseniz harika ve ücretsiz VPN programıdır.

Web Sitesi: https://www.opera.com/tr/features/free-vpn

uVPN

UVPN

Chrome browser uzantısı olarak çalışır 1 Milyonun üzerinde kullanıcı sayısıda sahip kendi deyimleri ile tek ücretsiz VPN sistemidir. Chrome Mağazası'ndaki tek BEDAVA VPN uzantısıdır.

Web Sitesi: https://uvpn.me/

VPN Programı ile Nasıl Yasaklı Sitelere Giriş yapılır?

VPN programları ile kolayca engellenmiş sitelere erişim sağlayabilirsiniz, yapmanız gereken çok basit, programı kurmak ve çalıştırmak programların özelliklerine göre bu işlemi bölge seçerek yapabilmektesiniz, yani ister ABD üzerinen ister Rusya üzerinden bu siteme sahip olan bir makina ile bağlantı kurabilirsiniz.

[youtube::0-C6e8zYPCw]

Aşağıdaki videoyu izleyerek kolaylıkla bu düzenlemeleri yapabilirsiniz.

[youtube::R0aPHB9awSk]

Etiketler
  • Web Yazılım
  • Haberler

Serdar GÜRSOY

Sektördeki 10+ yıllık tecrübesi ile yenilikçi ve akışı değiştiren fikirlerle ticareti arttırıcı bazda pazarlama çözümleri üreten Dijital Stratejist.

Vayes Blog'a yeni içerik eklendiğinde ilk siz haberdar olun!

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Özellikle gece sık olarak bilgisayar veya telefon kullanımı yapıyorsanız gece ışığını (Night Light) açmanız gözlerinize fayda sağlayacak ve yorulmanızı önleyecektir.)