Google Sıralamasında Yükselmek İçin Ne Yapmalıyım ? Madde 41-46

Şubat 20, 2017 -

Dijital pazarlamada yapıyorsanız SEO konusunda da çalışmak gerekli içeriklerimiz madde madde olarak devam ediyor, bu sıralama neden 41 den başlıyor diye düşünüyorsanız bir önceki yazı için tıklayın.

 

41- SEO Açısından Okunabilirlik Nasıl Olmalı ?

Arama motorumuz Google yazdığınız içeriklerinizin okunabilirliğinede önem vermektedir, bu şekilde derecelendirir ve bu dzeydende kontrol edilebilirsiniz bu konuda Google sıralamasında sitenizin bulunma düzeyini etkileyen kriterlerin arasında önemli bir yerde bulunmaktadır.

Bu nedenle, yazdığınız metinlerin, yazarken cümle uzunlukları, basit kelimeler olması, paragraf satır sayısı uzunluğu 3 ila 5 cümle şeklinde olması gibi düşünerek hareket etmeniz gereken alanlar bulunmaktadır.

Yazı yazarken ayrıca değerlendireceğiniz birkaç konu, 10 Basit ve hızlı şekilde Yazı Stili Değişikliği ile Sitede Ortalama Oturum Süresinizi Artırın başlıklı yazımızıda mutlaka görün.

42- Google da Sıralama Artırmak İçin Satış Ortaklığı Linkleri

Örnekle sitenizin içinde bir yazı yayınladınız ve içerisinde aşırı derecede olmak üzere fazla satış ortaklığı linkine yer verirseniz, bu şekilde yapılan içerik yazımlarınız Google arama motorunda site sıralamasına negatif yönde etki edebilir.

43- Arama Motorunda Sıralama Yükseltme İçin HTML Hataları Nasıl Etkide Sağlar ?

Web sitenizde çok fazla sayıda kodlama vb. hata olması durumunda, Google sizin sitenizin ilgilenilmeyen sorunlu olan siteler arasında düşünülme durumu olacağı için bir zayıflık sinyali olarak algılanacak ve web sitenizin aramalardaki sıralamasına gene negatif yönde etki sağlayacaktır. Aman dikkat Web masterınıza ulaşın yada web sitesi içerik yönetim sistemi hakkında detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

44- Google Sıralamasında Domain Authority Etkisi

Domain Authority konusunda detaylı makale yayımladığımızda buradan ulaşabilir olacaksınız.

Şimdi bu kısımda örnekle bir yazıyı, aynı an itbari ile iki farklı web sitesinde yayımladığınızda, Google ’ın buradaki ilk önceliği domain otoritesi kesinlikle yüksek olanadır. Dolayısı ile Domain Otoriteniz de önem kazanmaktadır. Ama unutmayın artık yeni web sitelerinde Google sıralamalarında eski siteler kadar şansı bulunuyor.

45- Google Sıralamasında URL Uzunluğu Etkisi

Google uzun URL adreslerini açık söylemek gerekir ise pek sevmiyor, bize resmen özet geç diyen bir yapıya ait görüntüler sergiliyor. Google arama ağında olumsuz bir etki istemiyorsanız alanadınızı ve urllerinizi kısa ve net tutmanızda fayda olacaktır.

46- Köke Yakın İç Sayfalar Google Sıralamasında Nasıl Etkide Bulunur ? 

Nedemek bu köke yakın olmak açıklayalım;

örnek olarak vayes.com.tr/ bizim kök sayfamızdır ve içeriğimiz de seo ise url miz şu şekilde olursa güzel olur : http://vayes.com.tr/seo

Anasayfaya yakın URL ler Google sıralamalarında daha yukarılarda yer alma şansınada sahip olacaktır deniliyor.

Etiketler