Dr. Songül Özcan Güzellik Ve Sağlıklı Yaşam Merkezi

Dr. Songül Özcan Güzellik Ve Sağlıklı Yaşam Merkezi Sosyal Medya Yönetimi Başarı Hikayesi

Uzun soluklu çalışmalar güçlü marka bilinirliği, sadakat programı ve dijital pazarlama bu üçgen ve dahası ile başarılı sonuçlar. Dijital pazarlama markaların geleceği, sağlık sektörünün Türkiye ve Dünya da büyük potansiyele erişebileceği en kuvvetli araçların başında geliyor. 
Birçok sektörde olduğu gibi sağlık sektöründe de güçlü işlere imza atan Vayes Digital ile Sosyal Medya Yönetimi ile başlayarak, sağlık konularında bilinirlik, dönüşüm sağlama, performans pazarlama gibi etkin konular işlenmektedir.

Dijital Dönüşüm için Harekete Geçin! 

Markanızdan ve iş hedeflerinizden bahseder misiniz?

Markamız, Mersin Çamlıbel bölgesinde hizmet veren güzellik ve sağlıklı yaşam merkezi. Danışanlarımız ile aramızdaki en kuvvetli bağ güven ve sevgidir.

Danışanlarımızın bize olan güvenlerini kazanarak Mersin’de en çok tercih edilen ve güvenilen klinik olduğumuzu düşünüyorum. Daha da iyi olacağına eminim. Hedefimiz en iyi olmak.

Dijital pazarlamada hedefiniz neydi, ya da başarmak istediğiniz pazarlama hedefleriniz nelerdi Hangi konularda Vayes ve çözümlerine ihtiyaç duydunuz ?

Bu dönemde bilinirlik için en önemli etkenlerden olan dijital platformlara her zaman merakım vardı. Fakat bu mecrada işi bilenlere bırakmak ve yavaş yavaş emin adımlar ile büyümek en sağlıklısı olacaktı.

Vayes ile tanıştık ve çalışmaya başladığımızda dediğim gibi ilk adımları attık yavaş yavaş ama emin adımlar ile büyüdük.

Kitlemiz oluştu. Dijital pazarlama performans yazılım sistemine başladık, paylaşımlar her ay düzenli olarak devam etti. Her ay yeni bir gidiş ile sıkıcılaşmadan hedef kitleyi daha da genişleterek devam etti. Hala memnuniyetle ve başarılı bir şekilde ilerlemekte.

Vayes ile yürüttüğünüz çalışmalardan bahseder misiniz ? Vayes çözümleri size ne gibi faydalar ve geri dönüşler sağladı ?

Vayes ailesi ile yürüttüğümüz sosyal medya hesaplarımızın yönetimleri, marka bilinirliğini oluşturma ve devam ettirme aynı zamanda geliştirme, yazılımları ile daha geniş kitlelere ulaşarak bilinirliği arttırma gibi oldukça olumlu çalışmalar sağlıyoruz.

Bahsettiğim gibi bu konularda oldukça faydalı güzel dönüşler almaktayız. Ve almaya devam ediyoruz.

Vayes ile çalışmaya başladıktan sonra markanız nasıl bir dijital pazarlama dönüşümü geçirdi ?

Sosyal medyada doğru stratejiler ile dijital pazarlama yapısı sistemi ile güzel dönüşümler aldık. Küçük bütçelerle kısa sürede sonuçları güzel aldıkça bütçe ile doğru orantıda dönüşlerde arttı.

Dijital ortamda başarılı olmak ve istediğiniz hedefe ulaşabilmek için işi bilen bir ekiple emin adımlarla ve son derece sabırlı olarak istediğiniz hedefe yürüyebilirsiniz. Vayes ailesi ile çalıştığım için kendimi şanslı hissediyorum.

Performans Yazılım Sistemi Kullanımı Sonuçları

    • Tıklama Başına Maliyette (TBM) yüzde 48 azalma
    • Edinme Başına Maliyette (EBM) yüzde 20 azalma
    • Tıklama Oranlarında yüzde 55 Artış
    • Dönüşüm Oranlarında yüzde 40 artış

    Instagram'da en verimli etkileşim alacağınız saatler sabah 07:00 - 09:00 arası ve akşam 19:00 ile 24:00 arasıdır. İnsanlar ilk uyandığında Instagram'a bakar. İşten gelip dinlendikten sonra da aktif olarak sosyal medyayı kullanır.