En İyi Web Tasarım Şirketleri

Temmuz 15, 2018 -

İşletmenizin / şirketinizin web sitesini iyileştirmek istediğinizde bir web tasarım ajansını bir iş ortağı olarak seçmek gerçekten çokta kolay değildir.

[youtube::ajlsyJdE3GQ]

Sizi çok iyi anlıyoruz. Çok fazla araştırma ve sabır gerektiriyor ve her türlü sözleşmeyi kurmadan önce potansiyel bir ortakla görüşmeniz ve onlarla konuşmanız kritik önem taşıyor. Web tasarım firmalarıyla tanışarak yada neler yaptığını anlamaya çalışarak, en azından bir web tasarım partneri aramanız için iyi bir başlangıç noktası bulabilirsiniz.

Potansiyel web tasarım partnerinizle iletişim kurmanın yanı sıra, araştırmanızı daha önce detay dosyanızı çıkararak yaptığınızdan emin olmalısınız.

Web sitelerini ziyaret ederek başlayın. Bunu yaptığınızda, şirket kültürü, stilleri ve müşterileri hakkında ne hissettiklerini ve onlara nasıl hizmet sunduğunu hissedebileceksiniz. Sitemizin çok sayıdaki alanlarına baktığınızdan emin olun, benim bölümlerim, şirket kültürü bölümleri ve özellikle referansları gibi.

Diğer müşterilerin ajans hakkında söyleyeceklerini duymak, kendi kararınızı vermenize yardımcı olur ve kararınızı daha kolay hale getirmenize yardımcı olacak şeylere ışık tutabilir.

Ayrıca şirketin portföyüne baktığınızdan emin olmalısınız. Bu, web tasarımcılarının stillerini tam olarak görebilmenizi ve hatta kendi web siteniz için ilham vermenizi sağlayacaktır!

Kendinize şu soruları sorun :

- Seçeceğiniz web tsarım firmasının çalışma tarzını seviyor musun?

- İşleri, sahip olduğunuz standartlara uygun mu görünüyor?

Bunlar, ajansın portföyünü araştırırken kendinize sormanız gereken aslıca sorulardır.

Bazı web tasarımcıları sadece belirli büyüklükteki işletmelerle çalışır. Örneğin, bazıları mükemmel ve kurumsal ölçekli işletmeler ile çalıştıkları için küçük işletmeleri alamamaktadır.

Bazıları sadece kurumsal ölçekli işletmelerle çalışmayı tercih edebilir. Bu araştırma, sizin için iyi bir uyum sağladıklarını doğrulamak için hataya düşmeden önce yaptığınızdan emin olun.

Ayrıca, web tasarım şirketi bütçenizle ilgili olarak araştırmanızda ve uygun fiyatlı bir seçenek olması gerekir. Sevdiğiniz tasarımlara sahip bir şirket buldunuz ama beklediğiniz fiyat aralığından çok uzakta gerçekten bundan daha kötü bir şey yok.

Bütçe çok önemlidir ve bir web tasarım şirketine karar vermeden önce her zaman araştırmanız gereken bir şeydir. Yani bir web tasarım fiyatı araştırmasındaysanız kendi ölçeğinizi düşünün bu işin ucu bucağı yok sınırları zorlayan bir işte yaptırabilirsiniz yada küçük çapta bir web tasarımda yaptırabilirsini.

Bu kısım tamamı ile sizlerin yani firmanızın vizyonu olarak düşünebilirsiniz, neticede firmanızı bugünlere sizler getirdiniz hangi kategoride olduğunuda en iyi sizler bilirsiniz.

Bu kararı web tasarım fiyatlarına takılarak yapmayın, firmanızın kendi kategorisini bulacağı işleri yapmayı sizler değerlendirin!

Lokasyon olarak nerede bulunduklarının farkında olmak için zaman ayırın. Eğer şahsen konuşmak sizin için önemliyse ve fikirlerinizi kâğıt üzerinde paylaşıyorsanız, yakın lokasyında yüz yüze görüşebileceğiniz, aşırı telefon üzerinden iletişimde olmayacağınız yakın mesafede bulunan bir web tasarım firması tercih edebilirsiniz.

Bazı şirketler sadece telefon ve e-posta iletişimini tercih ederken, diğerleri de şahsen buluşmayı tercih ediyor. Tercih ettiğiniz şeyden bağımsız olarak, aradığınız web tasarım ajansının lokasyon açısından uygun olduğundan emin olun.

- Bir web tasarım firmasını harika yapan şey nedir?
Daha önce hiç bir web tasarımcısı ile çalışmadıysanız, hangi özelliklerin onları harika kıldığını merak edebilirsiniz. İşte harika bir web tasarım firmasının birkaç özelliği.

Güçlü Arkaplan (Yönetim Paneli) - Dünyanın en iyi web tasarımcıları güçlü bir web tasarım altyapısına sahip olan ve renk şemalarından grafik tasarıma kadar her şeyi anlayabilecekleri düzeyde olan altyapıları üretmektedir.

İletişimsel - En iyi web tasarımcıları, fikirlerini diğerlerinin anlayabileceği şekilde nasıl ileteceklerini bilmektedirler. Çoğu zaman, kafanızda bir vizyonunuz olduğunda, bu vizyonu başkalarına iletmek zordur. Ancak en iyi web tasarım firmaları bunu sizlerden nasıl alacağını ve bu işi nasıl yapacağını iyi bilirler.

Eleştiri al - Eleştirileri duymak zor, ama iyi web tasarım firmalarına yapılan  eleştiriler ile bu işi kendi yönlerine çevirerek daha iyisine ulaşmayı sağladığını bilirler. Eleştirilerinden iyi yada kötü herzaman olacaktır buna negatif bakmak yerine, büyümenin ve öğrenmenin bir yolu olduğunu unutmayan firlamalar.

Bunlar bir web tasarım firmasının sahip olması gereken en önemli özelliklerden sadece birkaçı !

Web Tasarım Şirketi Bulma Hakkında SSS

Bir web tasarım şirketine karar veren kişilerden
genellikle sorulan birkaç genel soru vardır.
İşte cevapları ile birlikte birkaçı.

S: Web sitesi ücreti nedir yada ne kadar tutar?

C: Her web tasarım şirketi farklıdır - farklı hizmetler sunarlar, farklı şekillerde hedefler elde edebilir, işlerini outsource edebilir veya şirket içinde tutabilirler. Web sitenizin maliyeti birkaç şeye bağlıdır.

Şirketin işi nasıl yürüttüğü önemlidir, aylık veya tüm proje için mi  ücretlendiriliyorsunuz ? 

Çalışmalar genellikle Zaman X Emek = Bütçe şeklindedir.

Yani kısa zamanda yapılan işlerde az emek harcanacağı için sonuçta aslında bellidir bu konuyu atlamayın. 

Firmanızda web sitenizi yönetecek biri olacak mı yada içinizde çalışan bir uzman var mı?
Bunlar, bir web sitesinin potansiyel olarak ne kadar maliyet alacağını hesaplarken göz önünde bulundurmanız gereken şeylerdir. Diğer bazı faktörler sitenizin neye ihtiyaç duyduğunuzu içerir.

Altyapınız tamamı ile inşa ediliyor mu yoksa zaten var olan bir web sitesine mi ekliyorsunuz?

Profesyonel Web Tasarımları zeminden inşa edildiği için web sitesi daha pahalıya mal olacaktır, çünkü daha fazla zaman ve yaratma çabası bu işin içinde olacaktır.

Web siteniz WordPress gibi bir platformda mı olacak veya tamamen HTML kodundan mı yapılacak? Yeri gelmişken şu makalemizi okumanızı tavsiyes ederiz : Ücretsiz Joomla, Wordpress varken neden sizin İçerik Yönetim Sisteminizi Tercih Etmeliyim ?

https://www.vayes.com.tr/tr/blog/ucretsiz-joomla-wordpress-varken-neden-sizin-icerik-yonetim-yaziliminizi-tercih-etmeliyim

Bunlar da, web sitenizin ne kadar tutacağını belirleyen önemli değişkenlerdir.

Konular aynı bile olsa yine de farklı şirketler, hizmetleri için farklı ücretler talep edebilirler, bu yüzden bir web sitesinin ne kadara mal olacağını tam bir fiyat etiketi koymak zordur.

Bununla birlikte, bir web sitesinin size ne kadar mal olacağına dair bir aralık vermek gerekir ise, 1000 ila 15.000 USD arasında ve özelleştirme düzeyine, projenin uzunluğuna vb. değişen rakamlar alabilmeniz doğaldır.

S: Web sitem sıfırdan oluşturulduktan sonra müşterileri nasıl çekecek?

C: İşletme sahipleri arasında sorulan ortak bir soru, trafiği yeni tasarlanan web sitelerine nasıl akmaya başlayacağıdır ve bu iyi bir sorudur. Web sitenizi çevrimiçi olarak bulmak için bir arama motoru optimizasyonu kampanyası veya SEO kampanyası başlatmanız gerekir.

Birincisi, yeni yapılacak bir web sitesinin ilk günden arama motorlarında üst sıralarda yer alması muhtemel değildir ve bu nedenle, işletmenizin İnternet'e yüksek miktarda trafik çekmesi olası değildir.

SEO, arama motorlarındaki web sitenizin sıralamasını geliştirmek için kullanılan tekniklerin bir kombinasyonudur ve benzer şekilde çevrimiçi ortamda kolayca bulunabilir hale gelebilirsiniz ancak bunun içinde belirli süre çalışma yapılması gereklidir. Bu süre anahtar kelimelerinizin rekabet durumuna göre değişmektedir.

Bazı SEO stratejileri arasında anahtar kelime araştırması, içerik oluşturma ve kullanımı kolay bir web sitesi vardır, bu yüzden web tasarımı ile el ele gider.

SEO konusunda daha fazla bilgi için diğer makalelerimize göz atabilirsiniz.

Google da yükselmek için ne yapmalıyım ?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir ?

Konunun dağılmaması için daha fazla uzatmamayım, kısaca Google üzerinden arama motoru optimizasyonu şeklinde aramalar yaparak Vayes linklerinden uzman destek bilgilerine ulaşabilirsiniz. 

S: Web sitesi yapımı ne kadar sürecek?

C: İşletmeniz için mükemmel bir web sitesi oluşturma işlemi birden çok adımı içermektedir. Tasarım şirketi öncelikle projenin hedeflerini ve vizyonlarını ayrıntılı olarak anlamalıdır.

Daha sonra araştırma yapma, eskizler oluşturarak önermelerini çıkarmalı, eskiz revize etme işlemleri olmalı, front - end yani önyüz dizaynı ile web sitesini oluşturmak ve geliştirmek ve elbette son değişiklikleri ile devam edecek bir süreçtir.

Aslında en önemli kısımlardan biride web sitenizin motor kısımı yani yönetim paneli kısmıdır, bu kısım ile işlerinizi geliştirebileceğiniz bir yapıyı tercih etmeniz lehinize olacaktır.

Tüm bu adımlar dahil edildiğinde, çoğu web sitesi başlangıçtan bitişe kadar en az 4 ila 6 hafta sürebilmektedir. Ancak, hedeflerinize, tasarımcınıza ve diğer değişkenlere bağlı olarak zaman biraz daha uzun yada kısa olabilmektedir.

En İyi Web Tasarım Ajansları

Web tasarımı genel olarak karmaşık ve sürekli değişen bir sektördür. Dünyanın en iyi en iyi ajansları gibi bu konuyu daraltmak zor ama bu sizler kendi aradığınız özelliklere göre kendinize bir liste belirleyebilirsiniz.

İşletmeniz için doğru web tasarım ajansı bulmak, şirketinizin online başarısı için zorunludur.

İster ürün satıyor olun ister potansiyel müşteri kazanıyor olun, yüksek kaliteli, yüksek performanslı bir web sitesi size daha fazla gelir elde etmek için ihtiyacınız olan gücü verecektir, web sitem olmalımı düşüncesini bir kenara bırakarak nasıl bu siteyi öne çıkarabilirim düşüncesine hızla geçin yoksa yarın çok geç olabilir :)

Google ve diğer arama motorları, özellikle mükemmel kullanıcı deneyimleri sağlayan yüksek kaliteli web sitelerini sever. Bu yüzden birçok web tasarım ajansı kullanıcı dostu siteler oluşturmak için ux çalışmaları yapıyor - hem Google'ı hem de müşterileri mutlu edecek çalışmaları arayın!

Her web tasarım ajansının kendi felsefesi bulunmaktadır, bu listede yer alan konuları ile ilgili dikkatinizi çeken ajanslarla iletişim kurun ve özellikle temel ilkeler söz konusu olduğunda web tasarımı hakkında ne söyleyeceklerini dikkat ile dinleyin bakalım yanıtlar sizlerin istediği gibi oluyır mu..

İdeal olarak, harika bir web tasarım ajansı sonuçlarına ulaşmak aslında, kullanıcı deneyimine bağlı olarak ve direkt bütçenize endekslidir.

Nasıl bir bütçe ile ne yapabileceklerini ve karşılayabileceğinizi düşünecekler, böylece şirketiniz için gelir getiren bir web sitesi elde edebilirsiniz - mutlaka en iyi bütçeye sahip olmasanız bile, en iyi araştırma ile web tasarımınızı sağlamış olacaksınız.

İyi web tasarım ajansları, sitenin performansı ve zamanla ilgili bakımı konusunda da endişe duymamanızı sağlayanlardır, sitenizdeki her kullanıcı deneyimi olumlu, kesintisiz ve kolay olmalı ve eğer öyle değilse, seçeceğiniz ajans bunu düzeltmek için zaman ayırmalıdır. Her zaman onların önceliği olmalısınız! Unutmayın burası sizin dijital yüzünüz dükkanınız, mağazanız vb.

Web tasarım ajansınız, web tasarımınızda neler olduğunu her zaman bildiğinizden emin olmak için sizinle ve ekibinizle açık iletişim hatlarına sahip olmalıdır. Sahip olabileceğiniz sorulara cevap verebilmeli ve küçük meseleleri hızlıca çözebilmelidirler.

Bunu düşünerek, bu listede hangi web tasarım ajansının sizin ihtiyaçlarınıza göre en uygun olduğunu belirlemek için zaman ayırın. Kimse işinizi sizden daha iyi bilemez, bu yüzden çalışacağınız en iyi web tasarım ajansını doğal olarak sizler araştıamalarınız ile bilebilirsiniz.

Web tasarım firmanız olmak için veya hakkımızda daha fazla bilgi almak için bizlere buradan ulaşabilirsiniz.

Web tasarım örnekleri ve web tasarım konusunda hizmet sayfamıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Web tasarım yaptırmak istiyorum diyorsanız ekibimiz sizlere hızla ulaşsın, şimdi işe koyulma vakti.

Etiketler
  • Web Tasarım

Serdar GÜRSOY

Sektördeki 10+ yıllık tecrübesi ile yenilikçi ve akışı değiştiren fikirlerle ticareti arttırıcı bazda pazarlama çözümleri üreten Dijital Stratejist.

Vayes Blog'a yeni içerik eklendiğinde ilk siz haberdar olun!

BÜLTEN ÜYELİĞİ