Kurumsal Web Tasarım

Nisan 22, 2016 -

Kurumsal Web tasarımı, Kurumun yada işletmenin, kurumsal kimlik tasarımı sınırları dahilinde ve firmayı en iyi şekilde web sitesi üzerinde anlatılması sanatıdır. En önemlisi web siteleri birer reklam aracıdır, bu çalışmalara web dizayn adı da verilmektedir.

Neden Özel Kurumsal Web Tasarım ?

Wix,Wodpress,Godady gibi platformalardan ücretsiz olarak web sitesi oluşturabilirsiniz. Fakat bu siteler için ekstra düzenlemeler yapmak istediğiniz zaman ödeme yapmak zorunda kalacaksınız. Ücretsiz olan bu web tasarımları çok kısıtlı ve özgünlükten uzak olacaktır.

Bu tarz platformlarda oluşturulan web siteleri hazır tasarım olduğu için sizin web sitenizin aynısı bir başkasındada olabilir, belki de rakibinizde sizin gibi düşünüp bu şekilde tasarım yapmıştır.

Kurumsal Web Tasarım ile Büyüyün

Bu ücretsiz site paketlerinin amacı sadece siteniz olsun diye yapılır. Ama o siteden müşteri dönüşümü, satışlarda artış, pazarlama hacminin artması gibi şeyler beklenemez.

Vayes web tasarım ajansı, sizin için sadece site tasarım hizmeti değil bir çok alanda hizmet vermektedir. Firmanız, müşteri ve rakip portföyüne göre analiz edilir. Sizden beğendiğiniz tasarımlar hakkında fikir alınır ve her zaman rakiplerden daha iyisi olacak şekilde tasarım yapılır.

Tasarlanan web sitesinin sadece görsel açıdan tatmin etmesi de yeterli değildir. Sitenin arka planda çalışan alt yapısının da çok iyi kodlanması lazımdır. Profesyonel olarak oluşturulmuş bir altyapıda hatalar oluşmaz, siteniz hızlı çalışır ve siber korsanlardan korunmuş olursunuz.

Size şöyle örnek verelim isterseniz.

2 adet restoran var. Siz bu restoranlardan bir tanesini seçmek zorundasınız. Birinci olan restoran standart görsel açıdan zayıf menüsü kötü olan hatta ve hatta sandalyeleri bile rahatsız edici oturmakta zorlandığınız bir restoran olarak düşünün.

Kullanıcı Deneyimi

İkinci restoranda ise manzaralı, konforlu, eşsiz ve profesyonel menüsüyle içerisinin dolu olduğunu düşünün.

Buradaki örnekte belirtilen sandalye ve konfor arasındaki ilişkiyi web tasarımdaki kullanıcı deneyimine, menüyü ise sitenizdeki içeriklere ve ürünlere benzetebilirsiniz.

Kullanıcı deneyimi kötü tasarlanan web sitelerinde siteye gelen ziyaretçi sitede aradıklarını bulamaz sitenin yavaş ve kötü çalışması sebebiyle hemen çıkar. Bu durum arama motoru algoritmalarına kötü olarak yansır ve siteniz sıralamada düşer.

Fakat sitenin tasarımının sizin müşterilerinize göre özel olarak tasarlandığını birde düşünün. Siteye gelen ziyaretçi isteklerini rahatça bulabilir ve sizinle iletişime geçebilir.

Arama motoru optimizasyon hizmetimizden faydalanın

Kullanıcı deneyimi iyi olan kurumsal web sitelerinin bir diğer avantajı ise arama motoru optimizasyonları (Search Engine Optimization) çok iyi kurgulanmasıdır. Eğer bir estetik doktoru iseniz ve işletmenizi büyütmek için kurumsal bir site istiyorsanız sizin için güzel haberlerimiz var.

Sitenizin optimize işlemlerinin kusursuz yapılması ve kaliteli içeriklerin üretilmesinin ardından. Google aramalarında “burun estetiği” kelimesinde 1.sıraya çıktığınızı var sayalım.

Eğer sizde bizimle kurumsal bir web tasarıma kavuşmak istiyorsanız ? Hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu kelime bir ay içerisinde 49.000 kez aranıyor. Sizin mağazanıza sadece bir ürün için bu kadar kişi ziyaret ediyor mu ?

49 bin ziyaretde sadece %5’i size dönüşüm olarak gelirse eğer bir ay içerisinde sadece bir kelimeden 2450 müşteri elde etmiş olursunuz

Müşteri dönüşüm başına 300$ kazanırsanız eğer. Bir ay içerisinde 735 bin dolar kar etmiş olursunuz. Ama unutmayın ki bu şekilde hacmi yüksek olan kelimelerde rakipler çok fazla. SEO çalışmaları uzun süren ve finansal açıdan iyi beslenmesi gereken çalışmalardır. Bu çalışmaların başarılı olmasıyla birlikte yukarıdaki örnekteki gibi gelir elde edebilirsiniz.

Responsive Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal web tasarımın da öne çıkanlar ;

  1. İlk sırada kurumun olmazsa olmazı logosu ve amblemi,
  2. Kurumun ticari yada marka adının web sitesi üzerinde doğru yerde ve şekilde bulunması,
  3. Kurumun kendine ait bir sloganı veya müşterisine kendini anlatan bir mottosu,
  4. Yazı tipi, puntonun büyüklüğü, satırların uzunluğu, satır arası boşlukları, yani kısaca tipografisi,
  5. Kurumun kendine ait renklerinin web tasarımı içinde kullanılması,
  6. Kurumun ürünlerinin site içerisinde ve tasarımın içindeki bütünselliği,
  7. Kuruluşun ofisine ait kendi resim ve görselleri,
  8. Kurumun hedef kitlesine ait ölçeğe göre genel yapılanmanın site üzerinde var olması gibi özellikler ve dahası...

Kurumsal Web Tasarım Fiyatları Ne Kadardır ?

Vayes, müşterilerinin ihtiyaçlarına göre fiyat teklifi sunmaktadır. Firmanız ve istekleriniz hakkında detaylı bilgileri sol tarafta bulunanTeklif Oluştur” butonuna tıklayıp gönderebilirsiniz.Göndermiş olduğunuz teklife en kısa sürede ekibimiz tarafından dönüş yapılarak detaylı bir şekilde proje ve fiyat hakkında bilgilendirileceksiniz.

Kurumsal Web Tasarım Ajansları Neler Yapmaktadır ?

Kurumsal Web Tasarım ajansları işletmeler ve kurumlar için profesyonel web tasarım hizmeti vermektedir. Kurumsal ve kişisel web tasarım hizmetlerinde Vayes Web Ajansı rakip, sektör, müşteri portföylü analizleri yaparak profesyonel tasarımlar oluşturmaktadır.

Etiketler
  • Web Tasarım

Vayes Blog'a yeni içerik eklendiğinde ilk siz haberdar olun!

BÜLTEN ÜYELİĞİ