Arama Motorunda Sıralamada Nasıl Yükselirim ? Madde 36-40

Ocak 26, 2017 -

Dijital pazarlamada enstrumanlarından SEO konusunda içeriklerimiz madde madde olarak devam ediyor, bu sıralama neden 36 dan başlıyor diye düşünüyorsanız önceki yazı için tıklayın.

36- Link Çıkış Sayısı Google Sıralamasında Etkilimidir ?

İçeriklerinizde aşırı abartı derecede dış link bağlantısı oluşturdunuz, sayfa değerinizden düşüşler başladı (PA), ve geçmiş olsun artık içeriğiniz de Google tarafından spam niteliği taşımaya başladı, sayfa değerinizi + sıralamanızıda geri düşmeye yol açtı elinize sağlık hayırlı olsun:)

37- İçerikleri Resim - Video ile Beslemek Sıralamada Etkili olur mu ?

Artık makalelerimizde gördük ki en iyi içeriği hazırlamaya çalışıyoruz buna çok özen gösteriyoruz, o zaman ilgili resim ve video içerik beslemeleride sayfalarınızın değerlerinin artmasını sağlamakta etkin rol oynacak sizi Google sıralamasında üst sıralara taşıyacaktır.

Makalelerimizde elimizden geldiğince son kullanıcımızı düşünerek hareket etmeliyiz, ilgili resimler, videolar ve diğer tüm djital medyaları kullanmaya gayret edebiliriz.

Son dönemde multimedya içerik kullanımına Google özellikle dikkat ediyor ve kalite kriteri olarak öncelik tanıyor,

Kaliteli İçerik = Sıralamada Yükselme

38- Dahili Link İnşaasında Yazıya Yönlendirilen İç Linklerin Sayısı Ne Kadar Önemlidir ?

Nasıl ki dış bağlantılar önemli ise, aynı şekilde iç bağlantılarda önemlidir.

Unutmayın SEO içerde başlar.

Bu ve diğer detayları yetkiliden duymak isterseniz biraz daha inandırıcı olabilir mi :) 

Buyrun ozaman 

Eğer sitenizin genelinde bir sayfanıza verilen site içi linkleme sayısı diğer tüm içeriklerinizden oranca daha fazlaysa, bu Google ’a en önemli yazınızın o yazınızın olduğuna işaret edecektir.

39- Bir Yazıya Yönlendirilen İç Linklerin Kalitesi: Google’da hali hazırda ilk sıralarda çıkan içeriklerinizden verdiğiniz site içi linkler, daha alt sıralarda yer alan yazılarınızdan verdiğiniz site içi linklere göre daha değerli olacaktır.

40- Kırık Linkler: Sitenizin içerisinde çok fazla kırık linkin yer alması, google’un gözünde sitenizin terk edildiği izlenimi yaratabilir. Bu sebeple, siteniz içerisinde her zaman için kırık link olup olmadığını araştırmalı ve kırık linklerinizi her zaman düzeltmelisiniz.

Etiketler