Google Aramalarında Yükselmek İçin Ne Yapmalı ? 15-20. Maddeler

Ocak 17, 2017 -

16- İçerik Uzunluğu Sıralamada Nasıl Bir Etki Sağlar ?

Google tarafından yapılmış araştırmalar gösteriyorki bir konuyu anlaşılır bir şekilde anlatabilmek adına yazılan içeriğin kelime sayısı olarak bir değerde olması gerekmektedir. Uzun ve doğru anlatımlı yazılan içerikler spam değil ise yoğunlukla Google sıralamasında daha avantajlı bir yere sahip olacaktır. Google ’ın uzun içeriklere bayıldığını biliyoruz fakat en ideal yazı uzunluğu ne olmalı dır bunuda diğer makalemizde bahsedeceğim.

17- Anahtar Kelime Yoğunluğunun Google Sıralamasında Nasıl Etkisi Vardır ?

Makalemizi yazdık peki anahtar kelime yoğunluğumuz ne durumda ?

İçerik oluştururken dikkat edilmesi gereken nokta, metin içinde belirli bir kelime grubunun, hedeflediğiniz anahtar kelimenin toplam kelime sayısında oranı Yüzde 3 – Yüzde 4 şeklinde kullanılması Google ’ın o metinde ne hakkında bahsedildiğini anlatacak değerdir diyebiliriz.

Yoğunluk oranına dikkat! bu oran (yüzde 4) tam anlamıyla bir altın orandır ve Yüzde 4 ’ün pek üzerine çıkmayın, Google tarafından spam olarak algılanabilir içerik durumuna düşmeyin derim.

18- İçerikte Yer Alan Eş Anlamlı Kelimeler İndexlenmesi Sıralamaya Nasıl Etkide Bulunur ?

Bu durum hem iyi hem kötü bir durum olabilir, Bu konu ile ilgili Semantik SEO konusuna göz atmanızı tavsiye ederim.Google’ın eş anlamı olan kelimeleri süzmesine yardımcı olur.

19- Başlıkta ve Meta Açıklamasında Yer Alan Eş Anlamlı Kelimelerin İndexlenmesi ?

Google için eş anlamlı kelimeleri başlıkta da geçirmek, Google ’ın kullanılan anahtar kelimenin ne anlama geldiğini anlamasına da katkı sağlamaktadır.

20- Sayfa Yüklenme Hızının Google Sıralamasındaki Etkisi

Unutmayın arama motorları kendinden önce kullanıcıyı düşünmelidir, kullanıcı yok ise kendilerininde olmadığını çok iyi bilirler, bu bağlamda Google ve diğer arama motorlarının en önemli sıralama kriterlerinden bir tanesi, web sitenizin yüklenme hızıdır. Google da sıralamamızı yükseltmeyi düşünüyorsak kesinlikle bu konuyu göz ardı etmemeliyiz.

Web siteniz hızı ise, bir çok etmene göre değişiklik gösterebilecek bir durumdur. Konuyu uzmanı ile görüşmekte fayda vardır, bir web yazılımcınız var ise sizleri bu konuda detaylıca bilgilendirecektir, eğer yok ise bizlere detaylı bilgi için ulaşabilirsiniz.

Etiketler