Google da Yükselmek İçin Ne Yapmalıyım ? 10-15. Maddeler

Ocak 16, 2017 -

Google yada arama motorlarında yükselmek istiyorum diyorsanız dikkatle incelemenizi tavsiye edeceğimiz makale serimize devam ediyoruz.

Unutmayın bilgi paylaştıkça çoğalır..

Bu yazı neden 11 den başlıyor diye düşünürseniz 5-10. maddeye dönmek için tıklayın.

Google Sıralamasında Sayfa / Yazı Faktörleri Önemlidir !

11- Hedeflediğimiz Anahtar Kelimenin Yazımızın Başlığında Yer Alması

İçeriklerimizin başlığı herkesin artık bildiği "içerik kraldır" mottosundan yolada çıkar isek en önemli kriterlerimizdendir.Makelerinizde hedeflediğiniz veya odaklandığınız anahtar kelime ile Google’ da üst satırlarda yer almasını düşünüyorsak ki ana amacımız şimdilik bu, hedeflediğimiz bu güzel anahtar kelimeleri içerik/makale başlığımızda yer vererek yazılarımızı yazmalıyız. (Söylemesi bizden büyük fayda gördük)

12- Anahtar Kelimemizin İçerik Başlığının da Başında Yer Alması ile Google da sıralamam yükselir mi yada nasıl etkilenir ?

Hedef anahtar kelimemizi bir üst madde de belirtildiği gibi içerik başlığınızda kullanmanız sıralamanıza olumlu yönde fark yaratacaktır, ancak daha da yüksek bir etki için bu anahtar kelimenizi içerik başlığının da en başına alarak kullanmanız bu verimi kat ve kat artıracak sizlere daha da hızlı alabilmenizi sağlayacaktır.

13- Hedeflediğimiz Anahtar Kelimenin, Açıklama Kısmında da Yer Verilmesi Google Sıralamasında Yükselme Sağlar mı ?

İçerik başlığımız çok güzelce istenilen şekilde yazıldı başlığımız da belirtiğimiz şekilde hazır, hedeflediğimiz anahtar kelimeyide açıklama (description) kısmında yer vermeniz ile bu iş oldu sayılır :)

14- Anahtar Kelimemizin H1 Etiketi ile Kullanılması Sıralamada Etki Sağlar mı ?

Makalemiz içerisinde kullanılan H1 tagları yazı içerisinde ikinci başlık değerinde görülebilir.

15- İçeriklerde Anahtar Kelime Kullanım Oranımızın Seo ya Etkisi Nedir ?

Yazdığınız makalelerin içerisinde kullanacağınız anahtar kelimelerin yoğunluğu diğer tüm kullanılan kelimelerin yoğunluğundan daha fazla ise, bu Google ve arama motorlarının dikkatini çekecektir ve bir farkındalık sinyali olarak görünecektir.

Etiketler