Youtube Reklamları - TrueView Video Reklamlar

Mart 24, 2017 -

YouTube'da ve video iş ortağı sitelerinde müşterilerle farklı şekillerde etkileşime geçmek için AdWords'de bir dizi video reklam biçimi ile etkileyici reklam kampanyaları oluşturabilirsiniz. Kullanılabilir video reklam biçimleri şunları içerir: Yayın içi TrueView reklamlar, TrueView video discovery reklamları ve tampon reklamlar.

Video reklam içeriğinin YouTube'da barındırılması gerekse de, video reklamlar YouTube'da ve tabletler ile mobil cihazlar dahil olmak üzere (reklam biçiminize ve ayarlarınıza bağlı olarak) Görüntülü Reklam Ağı'ndaki video iş ortağı site ve uygulamalarda gösterilebilir.

Youtube Reklamları - TrueView video reklamlar hakkında

TrueView reklamlarını kullandığınızda, rastgele gösterimler veya "belki de görmüşlerdir" durumları için ödeme yapmazsınız. Sadece izleyiciler videonuzu izlediğinde veya videonun öğeleriyle etkileşime girdiğinde ücret ödersiniz. İki tür TrueView video reklam bulunur: yayın içi ve video discovery.

Avantajlar

  • Kazan kazan durumu: İzleyiciler merak ettikleri videoları seyreder, siz de ilgilendiğini bildiğiniz bir kitleden daha fazla görüntüleme alırsınız. Bir görüntüleme için ne kadar ödeme yapmak istediğinizi siz seçtiğinizden, doğru fiyata doğru kitleye ulaşırsınız. Gösterim başına maliyet (BGBM) fiyatlandırmasından farklı olarak, reklamınız her gösterildiğinde ödeme yapmanız gerekmez.

  • Özelleştirme özgürlüğü: Ayrıca 30 saniyeden uzun videolar yayınlayabilir ve böylece farklı biçimlerle deneme yapabilirsiniz. Daha uzun ürün demoları, müşteri görüşleri veya ürününüzün nasıl kullanıldığını gösteren videolar deneyebilirsiniz.

  • Geniş erişim: TrueView reklamları, masaüstü bilgisayarlar ve ileri teknoloji mobil cihazlar için, hem YouTube'da hem de Görüntülü Reklam Ağı'ndaki diğer yayıncı sitelerinde gösterilebilir. TrueView reklamlarına ait video içeriğinin YouTube'da barındırılması gerektiğini unutmayın.