Kimbilir Facebook

Dünya çapında türünün ilk örneği

Hızlı Bakış

Sosyal bir bilgi yarışması (Trivia) olan oyunun Facebook üzerinde çalışacak ve kullanıcının arkadaşları ile etkileşimlerde bulunabileceği Facebook Uygulaması'nın geliştirilmesi.

Hedeflenen yüksek kullanıcı sayısının performans ve kararlılık üzerinde yaratabileceği sorunları önlemek amacıyla, yaygın yöntem olan Flash/Shockwave alt yapısı yerine dünya çapında bir ilk olarak baştan aşağı tüm kurgu ve animasyonların kod alt yapısı ile tasarlanacağı bir Facebook uygulaması.

 • müşteri

  Peak Games

 • sektör

  Internet Uygulamaları

 • hizmetler

  UX/UI Tasarım
  Dijital Marketing
  Web Optimizasyonu

 • sınıflandırma

  Web Yazılım
  Web Tasarım
  API Entegrasyonu

Vayes Yaklaşımı

Müşterimizin "Çok eğlenceli bir çalışma olacak." sözleriyle çalışma sürecine başlarken, Eric Hoffer'dan alıntı yaparsak denenmemişi denemeye 1 hazırdık. Geliştirme süreci boyunca bir yandan en gelişmiş web teknolojilerini kullanırken diğer yandan uygulamanın farklı tarayıcılarda (Internet Explorer, Chrome, Firefox, Safari ve Opera) aynı kullanıcı deneyimini sunmasını sağladık. Yoğun kullanıcı etkileşimini ve uygulama boyunca her ekranda rastlayabileceğiniz onlarca animasyonu yüksek hız ve performans ile bütünleştirdik. Facebook Geliştirici Araçları ile uygulamanın tamamında sosyal etkileşim kurgusunu hayata geçirdik.

1 The Ordeal of Change (p.113) by Eric Hoffer, Harper & Row Publishers, New York, USA. 1963. Kitap, Ayışığı Kitaplığı tarafından 2000 yılında "Değişim Sancısı" adıyla dilimize çevrilmiştir.

vayes_kimbilir_fb_fw.jpg

Whois; Domainin kayıt ve bitiş tarihi gibi bilgiler başta olmak üzere sahibinin iletişim bilgilerini içeren, domainlerin kimlikleridir.